Powervision firmasınca üretilen yumurta şekline benzer drone geliştirildi. Günümüzdeki drone'ların teknik özelliklerinin yanı sıra yumurta şekilli drone akıllı hareket benzetimi ile kontrol edilebilmektedir. Hali hazırda şatışı yapılan drone'nun satış fiyatı 1.600 euro civarında.

 

Dikkat çeken özelliklere bakılacak olursa, kumandası günümüz kumandalarından biraz farklı. Televizyon kumandasına benzeyn kontrol kumandası, hareketi algılayabiliyor. Kontrol sistemine kullanıcının dahil olduğu alan algılanıp uçuşa yasak bölge olarak tanımlıyor. Pause tuşu ile drone havada olduğu gibi kalabiliyor. 5 km uçuş mesafesi bulunan yumurta şekilli drone, havada 23 dk. kalabiliyor. Çift konumlama sistemi ile emniyetli uçuş imkanı sunmaktadır. Tek tuşla kalkış ve eve dönüş modlarına geçiş yapılabiliyor.

 

Tüm bu özelliklerle yumurta şekili drone İHA drone eğitimlerinde kullanılabilir gözükmekte. Kolay kullanımlı ve üzerindeki kamera sayesinde bu drone  ilgi çekmektedir.

 

Üretici Firma : Powervision

Ürün Hakkında bilgi edinmek isterseniz üretici firmaya aşağıdaki bağlantıyı tarayıcınıza kopyalayıp yapıştırarak ulaşabilirsiniz;

https://store.eu.powervision.me/products/poweregg-european-version-1