ARA
Tronik Savunma ve Havacılık Tronik Savunma ve Havacılık

İnsansız Hava Aracı (İHA) Ticari Pilot Sertifika Eğitimleri

 

İHA 0 / İHA 1 Pilot Eğitimleri

 

İnsansız Hava Aracı (İHA) havadan görüntüleme, haritalama, madencilik, mühendislik ve sayamadığımız birçok sektörde ve birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İHA'lar ya da diğer adıyla Drone 'lar havada uçan birer gözlerimiz olarak bizlere sivil alanda birçok fayda sağlamakta, maliyet ve işçilik olarak çok fazla kazanç sağlamaktadır. En önemlisi ise pilotun uzakta olması ve komuta ve kontrolü uzakta yapması en önemli tercih sebebidir.

 

Drone kullanımı ise  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından SHT-İHA talimatı kapsamında düzenlenmekte ve denetlenmektedir. Bu kapsamda 500 gr. üstü drone kullanıcıları hobi/sportif ve ticari İHA pilotu olarak ikiye ayrılmaktadır. İnsan kalabalığı olan bir yerde uçmak için ticari İHA pilotu olmanız; diğer taraftan insan olmayan kırsal alanlarda uçmak istediğinizde ise hobi/sportif İHA pilotu olmanız gerekmektedir. Ticari İHA pilotları ise ikiye ayrılmaktadır. Bunlar:

 

  1. İHA 0 Ticari İHA Pilotu
  2. İHA 1 Ticari İHA Pilotu

 

İHA 0/İHA 1 Ticari İHA pilotu olmak ve meskun mahalle uçuş yapmak için Ticari İHA Pilot Sertifikanız ve bununla birlikte İHA Uçuş İzni almanız zorunludur. İHA eğitimi ise SHGM tarafından yetkilendirilmiş İHA eğitim kuruluşlarınca verilmektedir.

 

Tüm bü özet bilgiler ışığında ve SHGM tarafından yetkilendirilmiş İHA eğitim kuruluşu olan TRonik Savunma ve Havacılık olarak Ticari İHA Sertifika eğitimlerini düzenlemekteyiz. Verdiğimiz önceki eğitimlerimizi aşağıda belirttiğimiz sosyal medya hesaplarımızda bulabilirsiniz.

 

Kafanıza takılan soruları sosyal medya ve iletişim adreslerimizden bize sorabilirsiniz.

 

Tronik Savunma ve Havacılık

 

Facebook

Twitter

Instagram

 

 

 

 

 

Eskişehir Web Tasarım